Cechy charakteru ani z zielonego wzgórza fragmenty

Pobierz

Dodaj do ulubionych.. Czy ma ktoś fragmenty (dosłownie) z książki,, ania z zielonego wzgórza,, fragmenty mają dotyczeć cech charakter Ani .• Na podstawie fragmentów zawierających opinię innych bohaterów powieści o Ani przygotujcie spis cech charakteru i osobowości dziewczynki.. Jeśli zrobią to szybko, mogą wykorzystać także własne cytaty z książki dla zobrazowania cech bohaterki.. Bardzo charakterystyczne były jej zmieniające barwę oczy.. Wyróżniała się wyjątkową inteligencją i oryginalna urodą.. Twarzyczka jej była drobna, blada, chuda i bardzo piegowata, szorstkie usta i duże, zmieniające barwę oczy, to zielone, to szare''.Przeczytaj uważnie poniższe fragmenty powieści Lucy Maud Montgomery i wypisz cechy rudowłosej Ani.. Była ona cała usiana piegami, które silnie kontrastowały z jasna cerą.Inne: Ania Shirley - charakterystyka Plan wydarzeń "Ani z Zielonego Wzgórza" "Ania z Zielonego Wzgórza" - streszczenie w pigułce Streszczenie szczegółowe "Ani z Zielonego Wzgórza"Miasteczko zaistniało na Wyspie Księcia Edwarda grubo po premierze powieści Lucy M. Montgomery.. 2.Maryla.Głowna bohaterką powieści "Ania z Zielonego Wzgórza" jest Ania Shirley.. Wydana w 1908 roku "Ania z Zielonego Wzgórza" trafiła do mojego pokoju dokładnie dziewięćdziesiąt lat później.. To swojej pracowitości i .Opisz w 4 zdaniach cechy charakteru : -Juzi Pye -Pana Phillipsa -Pani Allan aleksandra291 1.Małgorzata Linde..

Przygotuj fragmenty opisujące anie z zielonego wzgórza postaci.

Nie chcę, by inni je .,,Dziewczynka około lat 11, ubrana była w bardzo wąską i brzydką sukienkę z szarożółtej szorstkiej wełny.. Wyszukajcie wypowiedzi Maryli, Mateusza, pani Linde, pani Barry, pani Allan, ciotki Józefiny, pana Phillipsa, panny Stacy, Diany, Józi Pye czy Gilberta Blythe'a.cytaty z książki "Ania z Zielonego Wzgórza".. 2013-02-26 23 .- Maryla Cuthbert o obecności Ani • "Charakter jej jest pewnie równie ognisty, jak jej włosy.". Tytułową bohaterką powieści , , Ania z Zielonego Wzgórza'' Lucy Maud Montgomery jest drobna, piegowata dziewczynka Ania Shirley.. Poznajemy ją jako Ania była wtedy chudą osóbką o drobnej, szczupłej twarzy z wielkimi, szarozielonymi oczami, kształtnym nosem i dużymi ustami.. Był wysoko ceniony przez panią Linde, choć miał pracować za niewielkie uposażenie.. Jutro jest zawsze czyste, nieskalane żadnym błędem. Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza więcej.. Wygląd Ani Shirley: Dziewczynka około lat 11.. Jej podbródek był spiczasty i wystający.. Była jednak wzorową panią domu.. Wielkie oczy były mądre i pełne życia.Charakterystyka Ani Shirley.. Główną bohaterką powieści Lucy Maud Montgomery pt. Ania z Zielonego Wzgórza jest jedenastoletnia Ania Shirley..

2010-04-26 19:41:17; Podasz cechy charakteru Ani z Zielonego Wzgórza (min 5) ?

Ania Shirley zachwycała pięknymi.V Środki dydaktyczne: lektura "Ania z Zielonego Wzgórza", Słownik ortograficzny, kaseta VHS - adaptacja filmowa w reż. K. Sullivana, Album - ilustracje do cytatów z książki.. Po śmierci jej rodziców, zaopiekowała się nią pani Thomas, a następnie dziecko przebywało w domu dla sierot.Zalety: inteligentna, bardzo dobrze się uczyła, opiekuńcza-zaopiekowała się chorą siostrą Diany.. Kiedyjest jej przykro i żle, mówi, że znajduje sie "w odchłani rozpaczy".Ania Shirley - główna bohaterka powieści, poznajemy ją gdy w wieku jedenastu lat przybywa na Zielone Wzgórze i mimo pomyłki zostaje adoptowana przez Marylę i Mateusza Cuthbertów.. Nauczyciel podkreśla wartość pozytywnych cech w .Z którym bohaterem lektury ,, Ania z Zielonego Wzgórza " chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego ?. Urodziła się w Nowej Szkocji w miasteczku Bolingbroke.. Kiedy Ania miała trzy miesiące, matka i ojciec na febrę.. Na głowie miała wyblakły, brunatny kapelusz marynarski, spod Którego opadały na ramiona dwa bardzo grube, czerwone jak ogień warkocze.Podacie jakies cechy charakteru Ani z Zielonego Wzgórza?. Szarozielone oczy błyszczały inteligencją i pełnią życia.Każda grupa ma za zadanie narysować postać Ani, a następnie na podstawie wyszukanych cytatów uczniowie nanoszą na postaci wyrazy określające wygląd zewnętrzny..

"Ania z zielonego Wzgórza" była ...nastoletnią dziewczynką.

82% Charakterystyka Ani Shirley "Ania z Zielonego Wzgórza" 81% Charakterystyka Ani Shirley z książki "Ania z Zielonego Wzgórza"Wygląd Ani Shirley Ania miała bardzo długie, gęste i falujące włosy, z których plotła dwa, czerwone jak ogień warkocze.. Na głowie miała wyblakły, brunatny kapelusz marynarski, spod którego opadały na ramiona dwa bardzo grube, czerwone jak ogień warkocze.. Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza.. Więcej.. Wprowadzacie do waszego domu jakiś obce dziecko, stworzenie, o którym nic nie wiecie, którego charakteru nie znacie, nie macie pojęcia, kim byli jego rodzice ani czym ono będzie w przyszłości.. Przyjemniej jest mieć ukochane, piękne myśli i przechowywać je w swym sercu jak skarby.. Jej twarz była drobna, blada, chuda i bardzo piegowata.. PaulinaTamara Ania Shirley: Informacje ogólne: -mieszka na zielonym wzgórzu.. Ania jest osobą bardzo wrażliwą, impulsywną.. Ania jest ruda i piegowata, jednak z czasem z "Marchewki" zmienia się w piękną dziewczynę.. Chodziła bardzo skromnie ubrana.. [Małgorzata Linde]Ania Shirley jest główną bohaterką powieści L.M.. 1468 osób to lubi.. Dodał/a: Ola.. Głeboko przerzywa karzdą radość i smutek.. Chciałabym się z nią zaprzyjaźnić..

2010-12-06 14:57:16; Jakie cechy charakteru ujawniły się Ani z Zielonego Wzgórza?

kolor włosów i oczu, wyraz oczu, cera, sposób mówienia, poruszania się, gestykulacja, ubiór…- cytaty).. REKLAMA Jedenastoletnia dziewczynka była wysoka i szczupła.. Była ona starszą kobietą która miała dużo czasu na plotkowanie.. 2011-02-25 12:20:30" Ania z Zielonego Wzgórza" - kto mi wypisze cechy Ani i przykłady jej zachochowania ?. Po śmierci rodziców osieroconą Anią zaopiekowała się pani Thomas.NILO1234 @NILO1234.. Bylo to jej ulubionym zajęciem.. Czynności organizacyjne (sprawdzenie obecności, sprawdzenie zadania domowego, zapis tematu lekcji na tablicy i w dzienniku).. Ania jednak już od najmłodszych lat wykazuje swoje stałe cechy charakteru, do których należy upór i konsekwencja, a także odwaga.. Przewodniczący każdej grupy przypina wykonaną pracę i omawia ją.. -jest sierotą.. Uczniowie mają zadanie nazwać cechy charakteru, umysłowości, usposobienia.. Jej rodzice - Berta i Walter - zmarli na febrę, gdy Ania była mała.. Posiadala złe cechy takie jak wścibskość, nietaktowność, oraz lubiła wszystkich pouczać.. Miał młodą żonę i, gdy przybył, trwał jego miesiąc miodowy.. VI Przebieg lekcji: 1.. -miała 11 lat.Odpowiedzi (1) ThisOneGirl chociarz los ani do chwili przybycia na zielone wzgórze był bardzo smutny , dziewczynka zawsze potrafiła zachować pogode ducha.. Cechy .TEMAT: Poznajemy bliżej Anię z Zielonego Wzgórza - bohaterkę powieści Lucy Maud Montgomery .. - Małgorzata Linde o Ani • "Ci, którzy się zajmowali kiedykolwiek dziećmi, wiedzą dobrze, że nie ma stałych i niewzruszonych metod, które by się dały zastosować do wszystkich wychowanków.Bohaterka lektury p.t.. Jej rodzicami byli Berta i Walter Shirley, nauczyciele pracującym w tamtejszym liceum.. Pan Allan - nowy pastor w Avonlea.. Jej rude włosy bardzo ją martwiły.. Raz zielone, to znowu szare.. Była ubrana w krótką, wąską i brzydką sukienkę z szarożółtej szorstkiej wełny.Charakterystyka bohaterów "Ani z Zielonego Wzgórza".. 5.Zmienia się również świat jej marzeń, wyobraźni oraz przede wszystkim język z wyszukanego, pretensjonalnie poetyckiego i sentymentalnego na konkretny, jasny i rzeczowy.. Wraz z żoną miał miłą powierzchowność i był pełen zapału.Opis Ani Shirley Dziewczynka, około lat jedenastu, ubrana była w bardzo krótką, wąską i brzydką sukienkę z szarożółtej szorstkiej wełny.. Urodziła się w Nowej Szkocji..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt