Przekształć zdania pojedyncze w złożone wstaw przecinki w odpowiednie miejsca

Pobierz

Więcej.. Mama namawia Zosię do udziału w konkursie.. Prosze!. Następnie przekształć zdania złożone w pojedyncze.. b) Maciek udowodnił swoją rację.. -Podczas pobytu na półkoloniach poznałam wielu nowych kolegów.. Share Share by Katarzyna03.. Udostępnij Udostępnij wg Katarzyna03.. Ponumeruj zdania składowe i zapisz pytania, na które odpowiadają zdania podrzędne Wciąż naucę piosenkę, którą wczoraj usłyszałem w radiu.. Question from @Kinga2212 - Szkoła podstawowa - PolskiNowe Słowa na start!. Wstaw przecinki w odpowiednie miejsca.Podczas pobytu na półkoloniach poznałam wielu nowych kolegówWstaw przecinki w odpowiednich miejscach.. Wstaw przecinki w odpowiednie miejsca.. Następnie przekształć zdania złożone w pojedyncze.. - Mama namawiała Zosię do udziału w konkursie.. Question from @Tomaszwojnowsk - Szkoła podstawowa - PolskiPrzekształć zdania pojedyncze w złożone.. 6, Zeszyt ćwiczeń.. spójniki: i, oraz, ni, ani, a, jak.Nie bój się dzielić, chociaż wciąż nie jest w porządku.. Maciek udowodnił swoją racje.. Rodzaje zdań złożonych współrzędnie: 1.. 2011-12-30 11:58:18Przekształć pary zdań pojedynczych w zdania złożone podrzędnie okolicznikowe, zgodnie z informacjami podanymi w nawiasach.. Open the .Typy wypowiedzeń złożonych .. :____ ____ : ___:Kiedy.. .1.Przekształć zdania pojedyńcze w złożone.. Klasa 7 Polski.. Na tej stronie możemy uczyć się razem i informacji zwrotnej..

Proszę o szybką odpowiedz.Przekształć zdania pojedyncze w złożone wstaw przecinki w odpowiednie miejsca.

- który mnie nie zadowolił - zdanie podrzędne 2:1 - zdanie podrzędnie złożone przydawkowe 1N 2P W zawodach osiągnąłem wynik, który mnie nie zadowolił .Zaznacz na niebiesko wszystkie orzeczenia w poniższych zdaniach.. Nie przygotowałem się do lekcji.W podanych zdaniach złożonych wstaw brakujące przecinki.. -Maciek udowodnił swoja rację.. Dopisz odpowiednie spójniki lub zaimki oraz wstaw przecinki.. - Maciek udowodnił swoją rację.. Dostarczając odpowiedzi lub odpowiedzi na pytania Przekształć zdania pojedyńcze w złożone .Podkreśl zastosowane spójniki, Pomogłeś studenci uzyskać odpowiedź mu potrzebne.Zdanie pojedyncze to zdanie, które zawiera jedno orzeczenie, np.Prometeusz stworzył człowieka.. Osadź.. Edytuj elementy.. Wstaw przecinki, w odpowiednie miejsca (zdania u góry, na zdjęciu) 2.Wykonaj wykres podanego wypowiedzenia.. Postaw (ustnie) pytania o zdania podrzędne.. Dopisz odpowiednie spójniki lub zaimki oraz wstaw przecinki.. Question from @Zaklinn97 - Szkoła podstawowa - Polskiprzekształć podne zdania złożone w zdania pojedyncze 2014-06-16 14:34:07 Połącz zdania pojedyncze za pomocą spójników,tak aby powstały zdania złożone współrzędnie.Tam,gdzie trzeba,postaw przecinek..

Przekształć zdania pojedyncze w złożone.

Zdanie złożone zawiera więcej niż jedno orzeczenie, np.Odyseusz myślał*, że za kilka tygodni* wróci do domu.. - Podczas pobytu na półkoloniach poznałam wielu kolegów.. Przykład: "Adrian nie jest zdolny i uczy się słabo.". Nie przygotowałem się do lekcji.Zdania złożone współrzędnie i podrzędnie - wstaw przecinki w odpowiednie miejsca w zdaniach i stwórz wykresy.. Zadanie.. Błażej zachorował na odrę, więc nie przyszedł do szkoły, nie pisał wypracowania, nie dostał dwói ze sprawdzianu, leżał w domu, jadł pyszny kisiel, bawił się kulkami i nie myślał o szkole.. Podczas pobytu na półkoloniach … Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Opublikowany in category Polski, 11.10.2020 >> .. c) Mama namawiała Zosię do udziału w konkursie.. Wstaw przecinki w odpowiednie miejsca.. W przekształconych zdaniach podkreśl dopełnienia wraz z wyrazami określającymi.. - Głoska /sz/ w zdaniachZdania złożone współrzędnie i podrzędnie - wstaw przecinki w odpowiednie miejsca w zdaniach i stwórz wykresy.. Zadanie.. Wymagane logowanie .ZDANIA ZŁOŻONE WSPÓŁRZĘDNIE.. c) Mama namawiała Zosię do udziału w konkursie.. Podczas pobytu na półkoloniach poznałam wiele kolegów.. Podczas pobytu na półkoloniach poznałam wielu nowych kolegów 2.Ułóż zdania złożone odpowiadające podanym wykresom ___ :jakim?. Klasa 7 Polski.. Proszę o szybką odpowiedz.Przekształć zdania pojedyncze w złożone wstaw przecinki w odpowiednie miejsca..

"Przekształć zdania pojedyncze w złożone.

Klasa 7 Polski.. Podczas pobytu na półkoloniach poznałem wielu kolegów.. W zdaniu złożonym można wydzielić zdania składowe, czyli zdania pojedyncze, z których zostało utworzone zdanie złożone, np.(1)Odyseusz myślał*, (2)że za kilka tygodni .głoska [r] w zdaniach - Zdania złożone współrzędnie i podrzędnie - wstaw przecinki w odpowiednie miejsca w zdaniach i stwórz wykresy.. 2010-03-11 23:36:17Przekształć zdania pojedyścze złożone.. Maciek udowodnił swoja racje.. Polub.. -> Kiedy przebywałam na półkoloniach,Przekształć pary zdań pojedynczych w zdania złożone podrzędnie okolicznikowe, zgodnie z informacjami podanymi w nawiasach.. Compartir Compartir por Katarzyna03Zdania złożone współrzędnie i podrzędnie - wstaw przecinki w odpowiednie miejsca w zdaniach i stwórz wykresy.. W przekształconych zdaniach podkreśl dopełnienia wraz z wyrazami określającymi.Połącz zdania pojedyncze w zdania złożone.Wstaw przecinki.. Wstaw przecinki w odpowiednie miejsca.. Podczas pobytu na półkoloniach poznałam wielu nowych kolegów.. ŁĄCZNE - Czynności współistnieją ze sobą, czyli występują w jednakowym czasie i przestrzeni.. Zadanie.. Wstaw przecinki w odpowiednie miejsca.". b) Maciek udowodnił swoją rację.. Przekształć zdania pojedyncze w złożone.. Dwa zdania lub równoważniki zdań, które łączą się ze sobą za pomocą spójników, zaimków lub przecinków, tworzą wypowiedzenie złożone.Odczytujemy je jako złożony komunikat, w którym treści pojedynczych zdań mogą się uzupełniać, łączyć ze sobą, a nawet sobie przeciwstawiać.Zdania złożone współrzędnie i podrzędnie - wstaw przecinki w odpowiednie miejsca w zdaniach i stwórz wykresy..

1.Przekształć zdania pojedyncze w złożone.

Mama namawiała Zosię do udziału w Konkursie1.Przekształć zdania pojedyncze w złożone.. Strona 61. a)podczas pobytu na półkoloniach poznałam wielu nowych kolegów.. niebieski Maciek zjadł zupę.. a)podczas pobytu na półkoloniach poznałam wielu nowych kolegów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt