Tajemniczy ogród streszczenie klp

Pobierz

Jest to powieść obyczajowa, której główny wątek skupia się wokół losów dziewięcioletniej Mary Lennox i przemiany jej osobowości pod wpływem tajemniczego ogrodu i nowego środowiska, w jakim znalazła się po śmierci rodziców.Tajemniczy ogród streszczenie szczegółowe.. XI Gniazdko mysikrólika.. Ale tajemnicę kryje też wielki dom - dziewczynka słyszy w nocy czyjeś krzyki, a domownicy zbywają jej dociekania.Pobierz darmową ściągę - wszystkich streszczeń - - .Tajemniczy ogród - streszczenie Rozdział 1.. Po zmroku pociąg zatrzymał się na niewielkiej stacyjce i pani Medlock obudziła Mary, mówiąc, że muszą wysiadać.. Przez wrzosowisko.. Polubiła życie w Misselthwaite, a przebywanie na świeżym powietrzu sprawiało jej ogromną przyjemność.. Potem szeptem powiedział, że nigdy nie przypuszczał, iż kiedykolwiek zobaczy miejsce, o którym wiele razy wspominała mu Martha.. W pobliżu łóżka dostrzegła jedną ze służących i zażądała, aby zawołała Ayah.. Dziewczynka urodziła się w Indiach.. Mary nie płakała po śmierci matki, której prawie nie znała i którą obserwowała jedynie z daleka, uważając, że jest uroczą istotą.Powieść Frances Hodgson Burnett: "Tajemniczy ogród" należy do klasyki dziecięcej.. Mary przypadkowo, obserwując gila, odnajduje do niego klucz.. Praca stała się dla niej zabawą, której poświęcała się .Przytuleni do siebie przeszli przez furtkę..

Pan Craven rozejrzał się wokół, mówiąc, że sądził, iż ogród zmarniał.

Poleca: 85/100 % użytkowników, liczba głosów: 10150.. Nagle Kuki przestraszył się, ponieważ usłyszał, że ktoś wchodzi do mieszkania.Streszczenie Książki Tajemniczy Ogród Krótkie streszczenie książki tajemniczy ogród krótkie Pan Tadeusz - streszczenie szczegółowe - Pobierz pdf z Docer.pl Nikogo nie było w domu: jego dwunastoletniego brata Filipa, ani jedenastoletniej siostry Tosi.. Z sufitu kapała woda.. Przez kilka minut Dick stał w milczeniu, rozglądając się wokół.. Ale tajemnicę kryje też wielki dom - dziewczynka słyszy w nocy czyjeś krzyki, a domownicy zbywają jej dociekania.Jesteś w: klp.pl - strona główna-> Kulturalna Polska / Streszczenia i opracowania lektur Serwis chroniony prawem autorskimKlasa brak informacji Okładka miękka Rok wydania 2018 Tytuł Tajemniczy ogród Frances H. Burnett.. Mary przypadkowo, obserwując gila, odnajduje do niego klucz.. Dziecko lekceważone przez matkę i ojca, spędza czas jedynie pod opieką hinduskiej niani Ayah oraz reszty służby, która z całego serca nie znosi panienki.Streszczenie szczegółowe Rozdział 1.. - Nikt się nie ostał W pierwszym rozdziale poznajemy Mary Lennox - nieznośną i kapryśną dziewczynkę mieszkającą z rodzicami w indyjskiej posiadłości.. Jej matka, piękna i światowa kobieta, nie interesowała się dzieckiem.Pałacowe tereny kryją tajemnicę - otoczony wysokim murem, zamknięty ogród..

Kolejne dni Mary spędzała niezwykle pracowicie, pieląc kwietniki w tajemniczym ogrodzie.

Ten skryty przed ludźmi zakątek zaczyna uważać za swoje królestwo.. Przed stacją stał wykwintny powóz.. 2018) 5, 19 złStreszczenie I Dziewięcioletniego Kukiego obudziła o dwunastej w nocy burza.. Streszczenie, analiza, interpretacja (wyd.. Pokój rodziców był pusty.. Wystraszona kobieta odparła, że niańka nie może przyjść, co wzbudziło gniew dziewczynki.. Nikt nie został przy życiu Na początku powieści dowiadujemy się, że Mary Lennoxwysłano do Misselthwaite Manor, gdzie miała zamieszkać u wuja po śmierci rodziców.. Poleca: 85/100 % użytkowników, liczba głosów: 10154.. Pewnego upalnego poranka Mary, mająca wówczas niespełna dziewięć lat, obudziła się w złym humorze.. Poleca: 85/100 % użytkowników, liczba głosów: 10084.. Potem wysłuchał niesamowitej opowieści o tym, co wydarzyło się podczas jego długiej nieobecności..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt